FAQ

TIFF

TIFF, což je zkratka pro Tag Image File Format, je počítačový soubor, který slouží k ukládání rastrové grafiky a obrazových informací. Soubory TIFF, které jsou oblíbenou volbou řady fotografů, představují praktický způsob ukládání vysoce kvalitních snímků před úpravami, pokud se chcete vyhnout ztrátovým formátům souborů. 

PNG

PNG je zkratka pro Portable Network Graphics. Tento typ souboru je široce využíván k tvorbě webové grafiky a log a také k ukládání detailních, vysoce kontrastních digitálních fotografií. Mezi jeho hlavní výhody patří podpora 16 milionů barev, průhlednost a bezztrátová komprese, avšak velká velikost souborů PNG znamená, že tento formát není vždy tou nejlepší volbou pro každodenní práci s fotografiemi.

JPG

JPEG je zkratka mezinárodní organizace Joint Photographic Experts Group, která tento formát standardizovala na přelomu 80. a 90. let. Je to hlavní formát souborů pro digitální snímky, a to již od doby, kdy fotografové začali pořizovat snímky a ukládat je pomocí digitálních fotoaparátů a jiných reprografických zařízení.

Maximální rozměr tisku na tričko

Rozměr je limitován jak samotným materiálem tak i stroji, které používáme. Velikost je 28 x 48 cm pro jednorázový potisk. Jinak lze vytvořit grafiku z jednotlivých potisků až do rozměru 38 x 48 cm.Tisky lze také vložit na různá místa na daném textilu a naaplikovat.

DTF

Digitální transférový tisk (DTF – Direct To Film). 

Tato technologie umožňuje potisk širokého množství materiálů jako jsou např. bavlna, polyester, směsové látky s elastanem a mnoho dalších. Tisk je plnobarevný libovolného tvaru a tedy s mnoha barevnými přechody či jinými barevnými kreacemi. 

Mohu objednat samotný DTF?

Ano. Objednat můžet jak v A4 formátech tak v i metráži při max. šíři tisku 28cm

JAK PŘIPRAVIT TIFF SOUBORY PRO TISK

Podklad pro tisk musí být uložen v rozměru 1:1 a rozlišní 300 Dpi. Dále na transparentním pozadí a v CMYK